x
sadsad x
asdasd
Filtre
Sıralama
SÜTYEN Toplam 79 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin
FİLTRE
SIRALAMA
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre

Sütyen

Bir kadın için doğru bir sütyen çok şey ifade eder çünkü doğru seçilmiş bir sütyen, aynı zamanda günlük hayattaki rahatlığın, özel anlardaki özgüvenin anahtarıdır. Pek çok kadın doğru sütyen seçemediği için sütyenleri 'rahatsız' olarak nitelendirmekte ve bir an önce eve giderek sütyenlerden kurtulmayı hayal ederek gününü bitirmektedir.

Sütyenlerinizle barışmak, gün içerisinde sırt ve göğüs bölgenizin rahatını sağlamak aynı zamanda hayal ettiğiniz görüntüye kavuşmak için göğüslerinizin neye ihtiyacı olduğunu doğru belirlemeli ve doğru sütyen bedenini seçmelisiniz.

Sütyen Bedeni Nasıl Ölçülür?

Sütyen bedeni hesaplama esnasında iki ölçüye ihtiyacımız vardır. Bu ölçülerden biri göğüslerimizin kup ölçüsü diğeri ise sırt ölçümüzdür. İkisi bir araya gelerek doğru bedeni bulmamızı sağlar. Birinin yanlış hesaplanması sütyen kullanımı esnasında rahatsızlık yaratacaktır. Bu sebeple iki ölçünün de doğru hesaplanması gün içerisinde rahatlık için şart.

Öncelikle kup bedenimizi bulalım. Bunun için göğüslerimizi sırtla beraber ölçmemiz gerekiyor. Çıplak bir şekilde, yumuşak bir mezurayı tam göğüs uçlarımızdan geçecek şekilde sırtımızdan saralım. Burada çıkan değer bize kup ölçümüzü verecektir. A, B, C ve D kupları göğüslerimizin içine yerleşeceği kısmın ölçüsüdür.

Sırt bedenimiz ise daha bilinen 75, 80, 85 gibi bedenlerdir. Göğüslerinizin hemen altından mezurayı sırtınızdan dolandırın. Önce nefesinizi içinize çekin bir ölçü alın, sonra da nefesinizi verip o şekilde ölçü alarak, aldığımız iki ölçünün ortalamasını alalım. Ortaya çıkan sonuç da sütyen bedenini hesaplarken ihtiyacımız olacak sırt ölçüsüdür.

Doğru Sütyen Nasıl Seçilir?

Doğru sütyeni seçmek için beden belirlemek kadar göğüslerimizin ihtiyacını bilmek de önemlidir. Mesela günlük hayatımızı etkileyen, bizi rahatsız edecek kadar büyük göğüslerimiz varsa minimizer sütyen doğru tercih olacaktır. Sporda kullanmak için alacaksak temponun yüksek olduğu vakitlerde spor sütyeni tercih edilmeli. Küçük göğüslerimizi daha büyük göstermek için ise destekli sütyen modellerinden yardım alabiliriz.

Sütyen modelleri, bu saydıklarımızdan ibaret değil. Her kadının göğüsleri ve göğüslerinin ihtiyacı farklı. Bu nedenle herkese göre bir sütyen elbette bulunur. Siz yeter ki ne istediğinize karar verin.

Her Bedene Göre Sütyen Çeşitleri Siyah İnci'de!

Model çeşitliliğimiz kadar beden çeşitliliğimizi de geniş tutmaya özen gösterdik. Büyük beden sütyen için de küçük beden sütyenler için de tek adresiniz Siyah İnci. Klasik modellerde 75 beden sütyen ile başlayan bedenler 90 beden sütyen ile son buluyor. Ancak minimizer modeller 85 beden sütyen ile başlayarak 100 bedende son buluyor.

Büyük Göğüsler İçin Toparlayıcı Sütyen Modelleri

Bazı kadınlar büyük göğüs ister, bazıları ise bu dolgun görünümden şikayetçidir. Ancak her şeyin bir çaresi var, aynı şekilde büyük göğüslerin de. Siz de büyük göğüslerinizden şikayetçiyseniz minimizer yani küçültücü sütyen modellerimize göz atmayı unutmayın.

Toparlayıcı sütyen modelleri, göğüsleri komple sararak 1 hatta daha 2 bedene kadar daha küçük görünmesini sağlar. Özel geliştirilmiş yapısı sayesinde koltuk altında ve üst kısımda oluşan taşmaları önler, bu da daha küçük bir görünüm sağlar.

Göğüs küçültücü sütyen modelleri aynı zamanda doğru bir tercih yapıldığı takdirde iyi bir destekçidir. Büyük göğüslerin sırta yaptığı ağırlığı eşit bir şekilde dağıtması için göğsü küçük gösteren sütyen modelleri daha kalın bir sırt lastiğine sahiptir. Sırta binen yük azaldığı için de konfor seviyesi artmaktadır.

Destek Seviyesine Göre Sütyen Modelleri

Destekli ya da desteksiz sütyenin adını çok duyarız. Ancak nedir bu desteksiz sütyen? Destekli sütyenlerle aralarındaki fark nedir? Hangisi kime hitap eder? Sizin göğüslerinizi hangisi mutlu eder? Gelin yakından inceleyelim.

Destekli sütyenler genelde göğüslerinin daha dolgun görünmesini isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir sütyen çeşididir. Göğüslerin şekline uygun olarak sütyen kubunun alt kısmında bulunan kalın süngerlere sahip olan dolgulu sütyen modelleri sayesinde göğüsler daha dik, daha dolgun ve genelde daha bitişik görünür.

Desteksiz sütyenlerde ise sütyen kubunda göğsü destekleyecek böyle bir parça bulunmaz. Sütyen kubu tamamen düz gelir. Bu sebeple göğüsler olduğundan daha büyük ya da daha dik gözükmez. Ancak göğüslerinizi daha biçimli ve yuvarlak bir görüntüye kavuşturur.

Balen Materyaline Göre Sütyen Modelleri

Balen, sütyenlerin kubunda alt kısmında, yarım ay şeklinde bulunan parçadır. Genelde plastik ya da metal materyal kullanılır. Peki bu balen ne işe yarar? Neden çoğu sütyende kendisine rastlarız? Balenle ilgili tüm merak ettikleriniz ve elbette size uygun olup olmadığının cevabı için doğru adrestesiniz!

Balen, bir sütyendeki en önemli destek elemanıdır. Bu sebeple destekli sütyenlerin vazgeçilmezidir. Çünkü destekli sütyenlerin göğüsleri dik tutma marifeti tam olarak balen materyalinden kaynaklanmaktadır. Göğüslerin altından sunduğu sert destek sayesinde göğüs çok daha dik gözükür.

Balenli sütyen modelinde de rahatınızın bozulmaması için Siyah İnci olarak balen materyalinide yumuşak tercih ettik. Bu sayede göğüsleriniz desteklenirken rahatlığınızdan taviz vermek zorunda değilsiniz.

Göğüslerinizin daha dik görünmesini tercih etmiyorsanız, daha konforlu bir sütyen arıyorsanız balensiz sütyenler sizin için doğru tercih olacaktır.

Her İhtiyaca Göre Sütyen Çeşitleri

Sütyen, bir iç giyim parçası doğru. Ancak küçük bir kategoriye hapsedilemeyecek kadar geniş bir çeşitliliğe de sahip. Her kadın için uygun bir model olduğu gibi aynı zamanda her duruma, her güne özel bir sütyen de var.

Spor yaptığınız, yüksek tempoda hareket ettiğiniz günlerde klasik sütyenler göğüslerinizin ihtiyacını karşılayamaz. Göğüslerin bu hızlı tempoda deforme olmaması için ve tabi ki sizi rahatsız etmemesi için, göğüsleri sabit tutan bir sütyen şart. Sporcu sütyeni de tam olarak bu ihtiyaç için üretilmiştir. Göğüsleri bir arada tutan tasarımı ve göğüslerin altından sırtı çevreleyen kalın lastiği sayesinde göğüsler, spor yaparken de güvenli.

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz bralet sütyenler ise hem günlük hayatta hem de özel anlarda iç rahatlığıyla kullanabileceğiniz rahat ve şık seçeneklerdir. Yaka detaylı olanlar özellikle dekolte giydiğiniz zaman hoş bir görüntü katacaktır. Braletlerden hoşlanıyorsanız Siyahincionline.com olarak sizler için ürettiğimiz bralet takım modellerine göz atmayı unutmayın.

Bralet sütyenlere çok benzeyen büstiyer sütyen modelleri ise günlük kullanıma uygun olmasının yanısıra dantelli sütyen olarak üretilen çeşitleri ile özel anlarınıza eşlik etmeye de çok uygun. Özellikle rahatlığına düşkün olan kadınlar için uygun bir seçim olacaktır.

Askıları takıp çıkarılabilen straplez sütyen modelleri ise özellikle askılı, straplez üstler giydiğiniz zaman en büyük yardımcınız olacak. Askılarının çıkması sayesinde oldukça işlevsel olan straplez modellere göz atmayı unutmayın.

Emzirme Sütyeni Nasıl Olmalı?

Sütyende ihtiyaçlardan bahsetmişken emzirme sütyenlerine değinmeden geçmek olmaz. bu özel anlarınızda size eşlik edecek sütyen modelleri hem tasarım olarak hem de özellik olarak diğerlerinden ayrılır. Üst kısımdan kubu açabilen mandal sayesinde göğüs,tek bir hareketle bebeğin emmesine hazır hale gelir.

Emzirirken ekstra hassas olan göğüsler için balensiz modeller tavsiye edilmektedir. Öte yandan sentetik kumaşlar yerine hassas ten için pamuklu kumaşlar daha uygun olacaktır.

Her Zevke Uygun Renkte Bir Sütyen Mümkün

Önceden sütyenler tek renkti. Beyaz sütyen herkes için zorunluydu çünkü başka bir renk seçeceği yoktu. Ama artık modellerde olduğu kadar renklerdeki çeşitlilik de başınızı döndürecek. İç giyiminde seksi parçaları tercih edenler için kırmızı sütyen modelleri, klasikten vazgeçemeyenler için siyah sütyen modelleri ve aklınıza gelebilecek tüm renkler sizleri bekliyor.

Tüm renklerin yanında bir de yaz mevsiminde askılı üstlerinizle tercih edebileceğiniz askıları şeffaf sütyen modellerine de göz atmayı unutmayın.

Sütyen Fiyatları

Sütyen fiyatlarını belirleyen pek çok etken bulunmaktadır. Bunlardan ilki tabi ki sütyen markaları. Öncü iç giyim markalarından biri olarak biz Siyah İnci olarak sütyen alışverişinizde de hem bütçeniz hem de gardrobunuz mutlu olsun istedik ve model çeşitliliğimizi artırırken fiyat skalamızı düşükte tutmaya özen gösterdik.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.